O PRZEDSZKOLU

Nasza placówka jest wprost wymarzonym miejscem dla rodziców i dzieci rozpoczynających swoją przygodę z przedszkolem. Dwie grupy, wiele atrakcyjnych zajęć, plac zabaw, a co najważniejsze, profesjonalna kadra. Dla udogodnienia i komfortu rodziców nasza placówka czynna jest w godz. 7.00 – 16.00 przez 11 miesięcy w roku.

Staramy się tworzyć placówkę bezpieczną, przyjazną każdemu dziecku. Otaczamy opieką dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat.

Zgrany zespół nauczycielski wraz z personelem pomocniczym zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka.

Przedszkole nasze znajduje się w siedzibie szkoły podstawowej. Mamy swój ogród przedszkolny z wydzielonym placem zabaw, z którego korzystamy jeśli tylko pogoda na to pozwala.

Przedszkole organizuje szereg imprez dla dzieci i rodziców.

W naszej placówce przestrzegamy Konwencji Praw Dziecka oraz kierujemy się powszechnie przyjętymi normami społecznymi i moralnymi. Najważniejszym zadaniem naszego przedszkola jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa na najwyższym poziomie i stworzenie im jak najlepszych warunków rozwoju. Temu są podporządkowane: opieka, wychowanie i edukacja.

NASZA MISJA i CELE

1. Tworzymy warunki wychowawcze i edukacyjne zapewniające wspomaganie rozwoju dzieci zgodnie z ich indywidualnymi predyspozycjami.
  2. Dążymy do wyrównania szans edukacyjnych wszystkich dzieci.
  3. Stwarzamy atmosferę sprzyjającą akceptacji każdego dziecka.
  4. Pragniemy, aby nasze dzieci posiadały umiejętność racjonalnego myślenia.
  5. Chcemy, aby nasze dzieci były ciekawe świata, pomagamy stać się samodzielnymi, poznać siebie i rozumieć innych.
  6. Staramy się, aby wychowankowie znajdowali oparcie w opiekunach i specjalistach.
  7. Wychodzimy naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom dzieci.
  8. Przestrzegamy praw dziecka, dbamy o dobre stosunki międzyludzkie i skuteczną komunikacje interpersonalną.
  9. Wzmacniamy wiarę dziecka we własne siły i możliwości oraz zapewniamy osiągniecie sukcesu.
  10. Zmierzamy do tego aby dziecko było świadome i wrażliwe.
  11. Pragniemy, aby nasze działania dawało dzieciom radość i nauczyło ich twórczo i kreatywnie myśleć oraz działać w przyszłości.

Bezpieczna zabawa, nauka i odpoczynek

Baśniowa Kraina jest nowoczesną placówką o bardzo wysokim standardzie, która powstała z myślą o najmłodszych. Przedszkole pod każdym względem jest przystosowane do potrzeb dzieci. Dysponujemy przestrzennymi, słonecznymi salami dydaktycznymi oraz specjalnie przystosowanymi do potrzeb dzieci toaletami. Wszystkie pomieszczenia wyłożone zostały bezpieczną, antyalergiczną wykładziną podłogową przeznaczoną specjalnie do placówek przedszkolnych.

Sale zajęć wyposażone są w nowoczesne meble dostosowane do potrzeb dzieci. Kąciki dydaktyczne są systematycznie wzbogacane w różnorodne materiały rozwojowe. Wystrój sal stwarza atmosferę ciepła, przytulności. Bogate wyposażenie sal w zabawki, , różnorodne pomoce dydaktyczne (tablicę interaktywną, dywan interaktywny- wspomagające rozwój dzieci), bogaty księgozbiór dla dzieci oraz urozmaicone zajęcia dydaktyczne sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Placówka wyposażona została w systemy bezpieczeństwa tj. kamery i domofony. Do przedszkola należy również ogrodzony i monitorowany plac zabaw, który został wyposażony w atestowane zabawki przystosowane dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Priorytetem całego Personelu Baśniowej Krainy jest zapewnienie jak największego bezpieczeństwa dzieciom. Niestety współczesny świat jest pełen zagrożeń, a jak wiadomo, wiek przedszkolny to czas, w którym dzieci powinny dowiedzieć się jak najwięcej o otaczającej rzeczywistości, która może nieść szereg rozmaitych zagrożeń. Dzieci muszą nauczyć się przewidywać i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia poprzez właściwą ocenę niebezpieczeństwa. Przedszkole ma duży wpływ na kształtowanie osobowości dziecka, dlatego też należy jak najwcześniej rozpocząć systematyczne działania zmierzające do uświadomienia dzieciom grożących im niebezpieczeństw. Najlepszymi sprzymierzeńcami w osiągnięciu zamierzonego celu są przede wszystkim zasady  i normy  wpajane dzieciom każdego dnia  i konsekwentnie przestrzegane zarówno przez pracowników przedszkola,  jak i  poszczególnych członków rodzin dzieci.

Celem wychowania przedszkolnego jest wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i z jego możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym. Wychowanie dzieci w wieku przedszkolnym w zakresie dbałości o własne bezpieczeństwo koncentruje się na poznawaniu przez dzieci zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiu ich oraz na poznawaniu sytuacji zagrażających bezpieczeństwu.