XXII DZIEŃ PAPIESKI I DZIEŃ PATRONA SZKOŁY ORAZ PIESZY RAJD DO SÓLCY

Wszyscy uczniowie naszej szkoły  aktywnie włączyli się w obchody XXII DNIA PAPIESKIEGO oraz DNIA PATRONA SZKOŁY. Wydarzenia te wpisują się w realizację programu „Z KULTURĄ MI DO TWARZY” i obejmują zadanie nr 9 z modułu II pt.  „NASZ PATRON”. Po uroczystej mszy świętej, którą odprawił Proboszcz ks. Szczepan Bemben, uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na JESIENNYRAJD PIESZY. Cele pieszej wyprawy to: czerpanie z nauki św. Jana Pawła II poprzez kształtowanie postawy patriotycznej, poznawanie okolicy i jej historii, budowanie właściwych relacji i integrację społeczności szkolnej podczas wspólnie spędzanego czasu. Wiedzą o historycznych miejscach na trasie rajdu dzielił się z wędrowcami  ks. Sz. Bemben. Odwiedziliśmy kopiec przy drodze do Sólcy, stary cmentarz w Sólcy z pozostałością po zabudowaniach  murowanej cerkwi pw. św.  Piotra i Pawła . Poznaliśmy etymologię nazwy wsi Sólca. Rajd uwieńczył smakowity poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców w gościnnej agroturystyce „Sólcanka”. Ks. Bemben okazał się doskonałym animatorem zabaw integracyjnych, które angażowały wszystkich uczestników  i sprawiły wiele radośći.

Składamy podziękowania Państwu Bąkom za  słodkości ofiarowane na trasie przemarszu. Serdecznie dziękujemy księdzu Proboszczowi za przewodnictwo podczas rajdu oraz Rodzicom za wzmacniający posiłek, który wszystkim smakował wybornie.