Imieniny: Brunony, Sławomira

XXII PIELGRZYMKA RODZINY SZKÓŁ im. JANA PAWŁA II i PODRÓŻ ŚLADAMI PATRONA SZKOŁY - ŚW. JANA PAWŁA II

W dniach 5-6 października miała miejsce XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Hasłem przewodnim uroczystości był „Blask Prawdy”. 5 października uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w modlitewnym czuwaniu i w Apelu Jasnogórskim. Przedstawili Matce Bożej swoje prośby i podziękowania. Rano - 6 października wszyscy powitali Matkę Bożą  podczas porannego osłonięcia Cudownego Obrazu, a następnie uczestniczyli w koncercie i Mszy Św. sprawowanej pod przewodnictwem Duszpasterza RSim JP2 ks. Bp. Marka Solarczyka. Na zakończenie  przedstawiciel społeczności uczniowskiej odczytał Akt Zawierzenia Matce Bożej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Odczytano także list skierowany do papieża Franciszka.

W  drodze na XXII Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II uczniowie naszej szkoły podróżowali śladami Patrona szkoły. Odwiedzili miejsca w których mieszkał, uczył się,  pracował, które odwiedzał w dzieciństwie i jako papież. Na trasie wędrówki znalazły się: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Łagiewniki oraz Jasna Góra w Częstochowie. Organizatorem pielgrzymki był ks. Proboszcz Szczepan Bemben, który przekazał uczestnikom wiele informacji o życiu Św. Jana Pawła II i historycznych ciekawostek na temat zwiedzanych miejsc i zabytków. Ubogaceni duchowo, wyposażeni w wiele cennych informacji, zadowoleni uczniowie powrócili do swoich domów.