• Odwiedziny: 461951

ZADANIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Biblioteka Szkoły jest pracownią szkolną, służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, rodziców oraz zadań dydaktyczno-wychowawczych i doskonalenia pracy nauczycieli.

2. Godziny pracy biblioteki dostosowane są do potrzeb osób z niej korzystających.

3. Zbiory biblioteki obejmują:

a)         podręczniki i programy szkolne,

b)         lektury podstawowe do języka polskiego i innych przedmiotów nauczania,

c)         wydawnictwa informacyjne,

d)        lekturę uzupełniającą do języka polskiego,

e)         literaturę popularno-naukową,

f)         wybrane pozycje z literatury pięknej,

g)         czasopisma,

i)          programy multimedialne.

4. Do zadań biblioteki szkolnej należą:

a) gromadzenie i udostępnianie podręczników , materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych oraz innych materiałów bibliotecznych,

b) tworzenie warunków do efektywnego posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi,

c) rozbudzanie i rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów,

d) wyrabianie i pogłębianie nawyków czytania i uczenia się,

e) organizowanie działań rozwijających wrażliwość kulturową i społeczna uczniów.

3. Zbiory biblioteki obejmują:

a)         podręczniki i programy szkolne,

c)         wydawnictwa informacyjne,

d)        lekturę uzupełniającą do języka polskiego,

e)         literaturę popularno-naukową,

f)         wybrane pozycje z literatury pięknej,

g)         czasopisma,

i)          programy multimedialne.

4. Do zadań biblioteki szkolnej należą:

c) rozbudzanie i rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów,

d) wyrabianie i pogłębianie nawyków czytania i uczenia się,