09.02.2021 r. ŚWIATOWY DZIEŃ PIZZY NIE UMKNĄŁ UWADZE UCZNIÓW KLAS VII-VIII

Pieczone ciasto zbożowe z dodatkami było znane już w starożytności. Jadano je  nie tylko w antycznym Rzymie, ale również w Grecji i Egipcie. Na całym świecie można spotkać potrawę, którą można porównać do pizzy. Turkowie mają swoje pide, mieszkańcy Meksyku quesadillę, Francuzi tartę, Gruzini lawasz, a Hindusi czapati – każde z nich sprowadza się do ciasta z dodatkami. Jednak pizza, którą znamy pochodzi z Włoch. Dla jej smakoszy nie pochodzenie ale aromat i walory smakowe mają zasadnicze znaczenie. Uczniowie klasy VII i VIII uwielbiają ten najsłynniejszy placek na świecie  tak bardzo, że postanowili zaprezentować własnoręcznie wykonane wypieki. Niektórzy udokumentowali cały proces tworzenia smakołyku. Trzeba przyznać, że  autorskie pizze prezentują się smakowicie.  Gratulujemy i życzymy smacznego !