O SZKOLE

Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Sierakoścach funkcjonuje na terenie gminy Fredropol  w województwie podkarpackim. Do obwodu szkoły należą uczniowie z miejscowości  Sierakośce  i Sólca. Uczniami szkoły są także dzieci i młodzież spoza obwodu. W strukturze organizacyjnej szkoły znajdują się klasy I – VIII etapu kształcenia podstawowego . Uczniowie są nieodpłatnie dowożeni do szkoły  w sposób zorganizowany.

Kadra pedagogiczna to nauczyciele posiadający wysokie kwalifikacje określone  przepisami Prawa oświatowego.

Baza dydaktyczna szkoły spełnia wymagane standardy i zapewnia uczniom optymalne warunki wszechstronnego rozwoju. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze realizowane są w pracowniach przedmiotowych - wyposażonych w nowoczesne pomoce naukowe oraz w sali gimnastycznej.     Szkoła oferuje zajęcia pozalekcyjne: koło polonistyczne, matematyczne, muzyczne, zajęcia wspierające rozwój uczniów: logopedyczne i wyrównawcze dla klas I-III, zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyk dla klas IV-VIII. Pomocą służą psycholog i pedagog. Uczniowie korzystają z zasobów biblioteki szkolnej.   W szkole działa świetlica, która zapewnia uczniom bezpieczeństwo oraz  możliwość odrobienia zadań, pomoc w nauce języka angielskiego, naukę gry w szachy, gry planszowe, aktywność fizyczną, rozwój zdolności artystycznych.