• Odwiedziny: 461923

V GMINNY, MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

29 STYCZNIA 2020 roku w naszej szkole odbył się V GMINNY, MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK. Fundatorami cennych nagród byli: Stowarzyszenie "inicjatywy Podkarpacia" oraz Wójt Gminy Fredropol, który tradycyjnie objął konkurs  honorowym patronatem . Cele konkursu to: upowszechnianie polskich kolęd, podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji kolędowania, kultywowanie tradycji świątecznych, rozbudzanie aktywności muzycznej, promowanie młodych talentów w obszarach muzycznych, kształtowanie nawyku uczestniczenia w tworzeniu kultury, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa. Konkurs obejmował trzy grupy  wiekowe: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII. Do udziału w konkursie zgłosiły sie cztery szkoły z terenu gminy Fredropol. Młodzi wykonawcy prezentowali kolędy i pastorałki w kategoriach: solo i zespół. Komisja konkursowa i słuchacze byli oczarowani poziomem przygotowania młodych wykonawców.